Podzim 1999

Sraz automobilů Ford starší 15-ti let.

Místo a čas: Brno 25. - 26. 9. 1999
Organizátor: FORDEVER Club Brno
Počet aut: +- 80Další sraz v Brně a opět velmi podařený. Sjelo se obrovské množství aut. Když to bude takto pokračovat, budou muset kluci hledat jiné místo pro srazy, parkoviště před CarRentem bude asi nedostačující.

Na parkovišti se hovořilo, okukovalo, fotilo a podobně, jak už to chodívá na podobných srazech a probíhala registrace pro následující závod.

Auta se po udělení startovních čísel přemístila na parkoviště u Královopolské strojírny. Zde byla, jako vždy, opět součástí programu soutěž, tentokrát Jízda zručnosti.

Poté následoval průjezd v koloně Brnem směr parkoviště před Královopolskou strojírnou, bohužel tentokrát bez asistence Policie, což bylo trošku zklamáním. Ale chápeme problémy České policie, kde není benzín, težko se jezdí.

Na parkovišti se tedy závodilo, posedávalo, pokecávalo a čas rychle utíkal. Výsledky soutěže Jízda zručnosti vidíte v tabulce.

start č.
typ vozu
jezdec
dosažený čas
36
Ford Capri MkIII 2,8
Tomáš Bukáček
41,9 s.
16
Ford Cortina MkII 1,3
Oldřich Zeman
42,4 s.
43
Ford Granada MkI 2,8
 Jan Tlapák
43,8 s.

V pozdním odpoledni nastal po skončení závodů další přesun v koloně. Tentokrát se jelo na místo našeho noclehu do obce Lechovice u Znojma. Zde jsme se vrhli do pokojů a poté na věčeři. Po věčeři následovala volná zábava podpořená konzumací všeho dostupného alkoholu a vysokou sledovatelností měsíce v úplňku. Jak postupoval čas, postupně odpadávali někteří z nás. Já osobně sem měl přetočeno kolem 4 hodiny ranní, kdy jsem se rozloučil ze zbytkem ostatních a s měsícem a zalezl do postele.

Druhý den se probouzelo a stávalo tak nějak libovolně, jak kdo kdy chtěl a hlavně jak kdo kdy mohl. My jsme jeli domu asi kolem 10:00. Program však jěště pokračoval a ostatní jeli ještě na výlet směr Vranovská přehrada. Po návratu z výletu a po obědě nastalo vyhlašování vítězů v jízdě zručnosti a v bodovací soutěži.

Cenu za nejlepší originál obdržel pan Antonín Kovář s vozem Cortina 1200 a cenu za nejlepší úpravu vozu si odvezl Miroslav Coural s vozem Capri 2000.

Nyní už si v klidu vychutnejte fotky ze srazu, které jsme udělali a pokud byste chtěli o srazu vědět něco více, navštívte originální stránky brněnského FordEver klubu.

Fotka č. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23.


(C) 1999, vytvořeno pro Cortina Mk3 page, Vašek