RADY A NÁPADY
Čekáme na vaše poznatky a rady ohledně údržby, nahradních dílů, vylepšení vaší CORTINY. Neváhejte a podělte se o své skušenosti.
Marian Fitoš
Kulaté světla na CORTINU r.v. 1972 (a jiné) pasujou ze škodovky není potřeba dělat vůbec nic(jenom vyměnit konektor na žárovku).
Membrána do posilovače. Pokud máte ve své Cortině posilovač z Taunuse (z novějšího) nemusíte kupovat drahou forďáckou membránu, kupte si membránu do Škody Favorit - je uplně stejná.( asi to škodovka opajcovala ???)
Posilovač brzd a hlavní brzdový valec z Ford Taunus není problém namontovat do Cortiny, všechno pasuje. U některých modelů je potřeba udělat díru se závitem do sacího potrubý (kvůli napojení na posilovač). 
Hlavní brzdový valec. Pokud máte posilovač a hlavní brzdový valec z Taunuse je možné vymněnit hl.brzdový valec ze škodovky (asi 105-ky)
Termostat do 1600 OHV-čka. Po mírné úpravě pasuje termostat  ze Škody Favorit.
Stahovák na poloosy. Pokud máte problém ze sundáním zadní poloosy skuste tento stahovák (míry je potřeba upravit podle typu poloosy)
Sedadlá do Cortíny. V případě že máte poškozené sedadlá, je možné je vyměnit je za sedadlá z Taunuse, není potřeba nic upravovat..
Vašek Špác

Cortina MK III se vyráběla 1970 - 1976. Zde je nutne vědet, že modeli do roku 1974 MK3 LINE 1 a po roce 1974 MK3 LINE 2 se lišili v něterých věcech, které je potřeba znát při kupování náhradních dilů. V první řadě to byli kosmetické upravy v přední masce u LINE 1- chromová, u LINE 2 byla plastová; zadní světla jsou trochu jiné, hlavně mají jiné rozteče děr pro bakelitové vršky. LINE 1 měli zpravidla ještě motory OHV, LINE 2 už měli jen OHC motory. Palubní deska u LINE 1 je zcela jiná než u LINE 2, která má již palubní desku později použitou ve Fordu Taunus. Některé první Cortiny Mk3 měli také ještě kardan v celku, ne tedy ten půleny a uložený v ložisku.

Návod jak dát dvoukomorovej karburátor z 2,0L OHC (Taunus) do 1.6L OHC (Taunus/Cortina)
Pomůcka pro tuning která by se mohla hodit, než začnete upravovat svojí Cortinu.
Daniel Darmonov
Scháníte náhradní díli na Cortinu/Taunuse/Granadu skuste Noving v Praze tam se ledacos sežene: U Michelskeho mlyna 407/2a tel. 02/61211967 ( blinkry na Cortinu už nevedou )
Vladimír Prchlík
Firma ACI s.r.o. - Veslařský ostrov 62, 147 00 Praha 4 - Podolí, tel. 02/4143 4141, fax 02/4143 4040, 0606 612 140, 0603 246 092 v současné době nabízí mj. na Labutě poměrně dost plechařiny - lemy dveří,zadních blatníků a zadních podběhů, spodní část předního i zadní čela apod.
Mára
Cortina's Tuning - článek o tom, jak "přitvrdit" poměrně "měkkou" Cortinu najdete zde.